Що таке ZUS і NFZ

NFZ – це національний фонд здоров’я, який відповідає за страхування у сфері охорони здоров’я. Розшифровується абревіатура NFZ як Narodowy Fundusz Zdrowia. Її фінансування відбувається за рахунок щомісячних внесків працівників і людей, які ведуть підприємницьку діяльність. Саме завдяки виплатам у ZUS є можливість стати володарем медичної страховки в Польщі, тобто лікуватися безкоштовно.
Які існують види страхування

Якщо ви офіційно працевлаштовані – то роботодавець вас страхує і вам не потрібно це робити самостійно.
Незаперечним бонусом державного страхування для іноземців є можливість включення до поліса членів своєї сім’ї. Причому, абсолютно безкоштовно. І ваші рідні зможуть отримувати той самий спектр медичних послуг, що й ви.

Члени сім’ї – це діти, подружжя, батьки, бабусі та дідусі.

Функції NFZ

Страховка NFZ у Польщі дає змогу безкоштовно отримати медичну допомогу. Вона поширюється на такі послуги:

Функції ZUS
Організація зі страхування ZUS Poland робить такі виплати:

У яких установах діє страховка?
За страховкою вам нададуть допомогу в будь-якому державному медичному закладі.
Як оформити страховку?
Якщо ви не працюєте – але хочете отримати страховку.

Як оформити добровільне страхування в Польщі?

Якщо з якихось причин вам не подобаються умови страховки NFZ – ви можете звернутися в будь-яку приватну страхову компанію і скористатися їхніми послугами.

Ми маємо житло в кожному місті, де ми надаємо роботу. Усі наші вакансії включають бонус у вигляді кімнати в хостелі для працівників, щоб працівнику не довелося турбуватися про пошук житла.

Усі працівники, які проживають на наших хостелах у рамках співпраці з Optimum GO, додатково підвозяться домісця роботи безпосередньо з хостелу. Надаємо стабільну роботу, проживання та транспорт до місця роботи!

Доїзд до місця роботи здійснюється службовим автобусом і є безкоштовним. Виїзд відбувається в заздалегідь обумовлений час.

Вартість житла вираховується із зарплати працівника і значно менша від суми, яку ви б заплатили за орендоване житло самостійно.

OptimumGO співпрацює тільки з готелями, які підтримують високий стандарт розміщення. Всі комнати маюсь доступ до ванної кімнати і кухні. Приміщення хостелів для працівників розташовані в місцях, що дозволяють самостійно робити покупки в місті. Ми гарантуємо спокійний відпочинок після роботи на території хостелу.

Кімнати повністю укомплектовані ліжками, постільною білизною та меблями.

Всі працівники можуть самостійно вирішити питання проживання – зняти власну квартиру, кімнату або заздалегідь домовитися про ночівлю у родичів чи друзів. У цьому випадку працівник повинен приїхати в призначений час до пункту, з якого відправляється службовий автобус безпосередньо до місця роботи.

Іноземцям, які хочуть легально орендувати квартиру в Польщі – потрібен лише документ з фото (посвідчення особи, паспорт, водійські права).

Запрошуємо Вас ознайомитися з пропозиціями роботи OptimumGO!

Безпечна робота в Польщі в комфортних умовах – Гарантія задоволення!

На нашому сайті є перелік вакансій, з приводу яких вас проконсультує наш рекрутер. При виборі вами вакансії – починається процес оформлення документів. Ми починаємо робити запрошення для перетину кордону/отримання візи.

Весь цей час наш рекрутер з вами на зв’язку. Запрошення робиться протягом 10 робочих днів.

Якщо вам для перетину кордону потрібна віза – відразу після отримання запрошення ви подаєтеся на візу. Після отримання візи – з рекрутером обговорюється дата вашого приїзду. Щойно ви приїжджаєте – підписується договір і протягом кількох днів вихід на роботу.

У разі, якщо для перетину кордону віза не потрібна – з рекрутером відразу після отримання запрошення обговорюється дата вашого приїзду.

Для того, щоб перетнути кордон, потрібні такі документи (для громадян Білорусі):

Для громадян України:

Для громадян Молдови та Грузії:

ПІТ – це податок, який платять усі працюючі люди. Іншими словами – це податок на доходи фізичних осіб. Якщо ви працюєте – то з вашої зарплати автоматично відраховуються податки.

Цей податок є обов’язковим не тільки для громадян Польщі, а й для всіх іноземців, які офіційно працюють на території РП. Навіть, якщо ви пропрацювали в Польщі зовсім небагато, скажімо, один день, все одно зобов’язані заповнити декларацію. Відповідний документ вам надішлють поштою.

ПІТ 11 і ПІТ 37 – у чому різниця?

Платники податків стикаються з двома видами ПІТ – 11 і 37. PIT 11 – це податковий звіт, який заповнює роботодавець. Після чого він надсилає його працівнику, який працює або працював у нього на фірмі. Роботодавець зобов’язаний надіслати цей документ співробітнику до кінця лютого.

У податковому звіті роботодавець вказує, яку суму заробив працівник, скільки з цієї суми було сплачено податків, і скільки він отримав на руки. Тобто, подивившись документ, ви дізнаєтеся, скільки заробили і скільки сплатили до польської скарбниці. Таким чином, у документі будуть вказані всі ваші доходи за попередній рік.

За фактом ви щорічно сплачуєте зі своєї зарплати 27% податків. Відповідно, на руки ви отримуєте 73%. Усе це відбувається у форматі авансових платежів, і тільки наступного року польська податкова може точно підрахувати, яка насправді сума має бути вами сплачена. Часто ці суми не збігаються.

У зв’язку з цим може скластися дві ситуації. Перша – коли якусь частину податків вам повернуть (це відбувається в більшості випадків). Друга – коли ви заплатили дуже мало податків і необхідно доплатити певну суму.

Цю інформацію корисно знати, щоб не вірити в міф, що в Польщі вам повертатимуть частину податків ні за що, як думають деякі. Просто з вас спочатку беруть більше грошей, а потім повертають зайве.

Якщо ж ви працювали на кількох роботах, то вам прийдуть окремі ПІТ з кожної фірми. Усі ПІТ потрібно розрахувати і кожен з них вказати у своїй декларації.

Що таке PIT 37?

Це форма податкового звіту, яку ви заповнюєте самостійно. Різниця між ПІТ 11 і ПІТ 37 у тому, що перший документ заповнює роботодавець і надсилає вам, а другий ви заповнюєте самі, переносячи в нього інформацію з ПІТ 11, а потім подаєте його до податкової. У заповненні звіту немає нічого складного. У ПІТ 11 уже є вся необхідна інформація, і її просто потрібно перенести в інший документ.

Абсолютно всі, хто працює за Umowa o pracę, Umowa zlecenia і навіть Umowa o dzieło, зобов’язані заповнити ПІТ 37 і подати його в податкову інспекцію.

Перший важливий момент – без PESELю – до школи дитину неможливо віддати. Щоб його отримати, потрібно звернутися до Urząd miasta і заповнити відповідну анкету. PESEL видається безкоштовно.

Для зарахування дитини з України чи Білорусі до польської школи необхідно зробити такі кроки::

1. Пошук і вибір школи в Польщі. Школи мають районну “прописку”. Усі діти, які офіційно проживають на територіях, що відносяться до школи, зобов’язані бути зараховані до неї. За вибором батьків можуть бути використані заклади приватного типу.

2. Для оформлення дитини до школи в обов’язковому порядку для вступу потрібні такі документи:

З моменту схвалення дитина буде значитися потенційним учнем обраної школи, і зможе приступити до навчання в належний час.

Jakdojade

Jakdojade встановлений у смартфоні приблизно кожного першого поляка, і це неспроста: ви без проблем можете спланувати маршрут, купити через застосунок квитки або просто ввести адресу місця, куди вам потрібно дістатися. А додаток підкаже, яким саме автобусом чи трамваєм це можна зробити.

mObywatel

Це – електронний портфель ваших найважливіших документів, зібраних в одному застосунку.

Koleo

За допомогою Koleo ви зможете розпланувати свою майбутню поїздку на поїзді, подивитися розклади поїздів або пересадок і купити квитки.

Uber Eats\Glovo\Pyszne.p\Wolt

Додатки для доставки їжі.

Veturilo

Сервіс із прокату велосипедів Veturilo. За допомогою нього ви можете скористатися станцією з велосипедами і дуже дешево орендувати для себе велосипед.

Uber

Додаток для виклику таксі. Через нього можна одразу ж оплатити своє таксі і так само відстежувати пересування водія.

Moja gazetka

Це – додаток, у якому щодня збираються найкращі пропозиції зі знижками від усіх основних польських магазинів: Auchan, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Lidl, Zabka, Rossmann.

Якщо ви погано почуваєтеся і хочете піти до лікаря, нижче ми розписали алгоритм ваших дій.

Перше – вам потрібно піти в лікарню (szpital), у Познані можна звернутися за такими адресами:

Там ідете на SOR (по нашому приймальний покій), він працює з 18:00 до 06:00. Із собою обов’язково потрібно мати паспорт і песель (якщо є). Там вам потрібно описати свою симптоматику і вас направлять до лікаря.
Наші працівники застраховані на серію і номер паспорта, що дає всім працівникам безкоштовне медичне обслуговування (якщо це не платна клініка).

Якщо вважатимуть, що вам не критично погано – вас направлять у поліклініку.
У такому разі вам потрібно поїхати за адресою, на яку вас направлять.
Там уже на місці потрібно зареєструватися і записатися на прийом.

Так само ви можете самостійно піти в будь-яку поліклініку (przychodnia), заключити декларацію із сімейним лікарем і після цього вам можна буде просто туди дзвонити, записуватися і приходити на прийом.

Після приїзду до Польщі перше, що потрібно зробити – отримати номер PESEL. Це дуже важливо, якщо ви плануєте тут жити і працювати.

Весь цей час наш рекрутер із вами на зв’язку. Запрошення робиться протягом 10 робочих днів.

Три важливі факти про номер PESEL:

Щоб його отримати – потрібно піти в міську адміністрацію (Urząd Miasta). У м.Познань він знаходиться за адресою plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań.
У деякі ужонди можна приходити тільки за попереднім записом в Інтернеті. Дізнавайтеся за місцем. Наші рекрутери допоможуть вам розібратися, як записатися в ужонд.

Необхідно з’явитися до відділу прийому громадян разом із паспортом. На місці заповнити заяву (wniosek) і вам оформлять номер протягом декількох хвилин.
Для отримання номера PESEL вам необхідна прописка (zameldowanie), яку можна зробити там же.

Найчастіше номер PESEL необхідно надати в таких випадках:


Deprecated: mb_strlen(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home2/optimumg/public_html/wp-content/plugins/smartsupp-live-chat/vendor/smartsupp/chat-code-generator/src/Smartsupp/ChatGenerator.php on line 347