Що зробити з гривневим рахунком перед виїздом за кордон

15 Лис 2022
10 хвилин для читання

З початку російського вторгнення Національний банк України змінив спосіб роботи банків та запровадив валютні обмеження і нові правила розрахунків за кордоном. Війна здивувала багатьох, люди втікали, не маючи часу, щоб покласки гроші на свої банківські картки, обміняти гривню на іноземну валюту або зняти кошти з банківських рахунків.

Понад 3 мільйони українців покинули країну через російське вторгнення. Близько 2 мільйонів українських біженців прибули до сусідньої Польщі, повідомляє польська прикордонна служба.

Як обміняти гривню на іноземну валюту?

Якщо ви перебуваєте в Україні, але плануєте виїхати в ЄС, краще не брати гривню у вигляді готівки за кордон. Обміняти її за вигідним курсом буде складно. Наприклад, у Польщі гривні обмінюються на долари за курсом 50 грн/$. Обмінні пункти в Польщі часто встановлюють мінімальну суму обміну, наприклад, не менше $100. Курс польського злотого до гривні останнім часом дещо зріс і становить близько 8 грн/злотих. До початку війни обмінний курс становив 6,3–6,5 грн/злотих.

Якщо ви вже їдете за кордон з готівкою (нагадуємо, що без довідки з банку можна вивезти не більше 10 000 євро) і вам потрібно обміняти гривню на місцеву валюту, слід звернутися в банки, які погодилися обміняти гривню за кордоном.

Зараз в список таких банків входять:

● Raiffeisen Банк, Австрія – обмін української гривні на євро в розмірі до 500 € на добу на людину з закордонним паспортом;

● Erste Bank Oesterreich, Австрія – одноразово у відділеннях для громадян України з дійсним паспортом на суму до 300 € на людину;

● Banca Comercială Română, Румунія – обмін гривні на румунський лей в розмірі до 1000 крон на людину з закордонним паспортом;

ОТП Банк, Республіка Молдова – обмін гривні на молдавські леї в розмірі 3000 грн на людину з закордонним паспортом на добу.

Чи існують обмеження на розрахунки гривневою карткою за кордоном?

Нацбанк не встановлював жодних обмежень на розрахунки в гривні в торгових мережах за кордоном. Хоча є обмеження на зняття готівки – за день з гривневих рахунків можна зняти не більше 100 000 гривень. Комісія за зняття готівки з українських карток залежить від конкретної країни і банку, але в середньому становить до 1%.

За даними НБУ, глобальна платіжна мережа Euronet, яка має розгалужену мережу банкоматів по всьому світу, оголосила про скасування плати за свої послуги для громадян України. Власники платіжних карток, виданих в Україні, можуть безкоштовно знімати готівку в банкоматах Euronet в Україні, Польщі, Угорщині, Словаччині та Румунії. У разі розрахунків карткою конвертація валюти здійснюється за офіційним курсом, встановленим НБУ на 24 лютого 2022 року – 29,25 грн/$ та 33,17 грн/євро. Тому краще не знімати готівку, а заздалегідь поповнювати власну гривневу банківську карту.

Що робити, якщо немає банківської карти або рахунку?

Якщо ви втратили або не взяли пластикову картку, але у вас є банківський рахунок в українському банку і доступ до інтернет-банкінгу, ви можете оформити електронну картку онлайн в гривні або в іноземній валюті. Ви також можете попросити у родича або друга доступ до існуючого валютного рахунку або відкрити для вас новий рахунок в Україні. Для цього потрібно отримати від довіреної особи реквізити рахунку і банківської карти – номер, термін дії, CVV-код і ПІН-код. Потім закріпіть картку на своєму смартфоні з підтримкою NFC через GooglePay або ApplePay. Завдяки цьому можна буде розплачуватися смартфоном в торгових мережах і знімати готівку через банкомат, оснащений NFC-зчитувачем. Маючи всі дані, такий рахунок можна поповнити готівкою через відділення банку або платіжний термінал.

Віртуальний рахунок у валюті (без картки). Як я можу використовувати свої гроші?

Такий рахунок можна використовувати для розрахунків у торгових мережах за допомогою смартфона з NFC, за допомогою платіжних додатків GooglePay або ApplePay. Обмежень щодо безготівкового розрахунку немає.

Також можна обміняти валюту онлайн на гривню, але перераховувати її на інші валютні рахунки заборонено.

Як відкрити банківський рахунок за кордоном?

Багато європейських банків уже пропонують українцям спрощену процедуру відкриття банківського рахунку та переказу коштів на нього. Зазвичай, щоб відкрити рахунок в ЄС, вам потрібні підтвердження європейського місця проживання, місцевий номер мобільного телефону та місце реєстрації. Наразі ряд банків не вимушують виконувати ці вимоги, в більшості це польські банки. Тепер для створення облікового запису потрібен лише закордонний паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

Польський банк Pekao SA відкриває мультивалютний рахунок Konto Przekorzystne для українців, які приїхали до Польщі після 24 лютого. Безкоштовні послуги включають обслуговування рахунку та картки, перекази в та з українських банків, конвертацію валюти при оплаті карткою. Ви можете вільно знімати та вносити готівку в касах банків, у всіх банкоматах у Польщі та за кордоном. Пропозиція діє для повнолітніх громадян України до 30 червня 2022 року. Безкоштовна послуга діятиме 24 місяці з дати відкриття рахунку. Крім того, Pekao SA запровадила обслуговування через гарячу лінію українською мовою, розробила український інтерфейс інтернет-банкінгу Pekao24 та додаток PeoPay.

Польські банки не приймають гривню, але ви можете покласти цю валюту на суму до 15 тис. євро без довідки про доходи. Більшість польських банків наразі пропонують подібні умови обслуговування громадян України.

PKO Bank Polski, акціонер українського Кредобанку, також підготував для українців спеціальний пакет «Рахунок без кордонів». «Відкриття та обслуговування цього рахунку є безкоштовним протягом 12 місяців з дати відкриття», – повідомили в прес-службі банку. Клієнти отримують тимчасову картку. Отримати її можна в окремих відділеннях (повний перелік доступний на сайті PKO Bank Polski) або банк надішле картку поштою.

У Credit Agricole у Польщі відкриття та ведення банківського рахунку для громадян України є безкоштовним, достатньо пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Клієнт повинен надати документи, що підтверджують походження коштів, якщо сума перевищує 100 тис. злотих, повідомляє прес-служба банку.

Чи можна перевести гривні з українського рахунку на польський?

Поки що такої можливості немає, оскільки банки Польщі не мають банківських рахунків у гривнях. Проте найближчим часом Національний банк Польщі планує організувати інтервенційну купівлю гривні, повідомила прес-служба банку Credit Agricole у Польщі.

Як відкрити банківський рахунок в інших країнах ЄС?

Нещодавно відомий британський мобільний сервіс Revolut став доступним для українців. Він спростив багато вимог, необхідних для створення облікового запису, і скасував частину комісій за конвертацію валюти та поповнення. Revolut дозволяє отримати доступ до ваших грошей, прив’язавши програму до вашого українського банківського рахунку. У мобільному додатку Revolut можна отримати віртуальну банківську картку та використовувати її для оплати за допомогою смартфона в місцевій валюті країни, де перебуває мігрант, або зняти готівку.

У Молдові в будь-якому відділенні OTP Bank ви можете безкоштовно відкрити банківський рахунок в леях або в іноземній валюті (доларах або євро) у спрощеному режимі, вам знадобиться лише ідентифікаційна картка або закордонний паспорт, виданий Українською владою, повідомила прес-служба ОТП банку. Така картка надає доступ до мобільного банкінгу, дозволяє знімати готівку в банкоматах ОТП Банку без комісії в межах лімітів та здійснювати валютно-обмінні операції з українською гривнею.

За аналогічною спрощеною процедурою, коли потрібен лише паспорт, громадяни України вже можуть відкрити рахунок у банківській групі Raiffeisen в Австрії, Словаччині, Румунії, Чехії, Угорщині, Болгарії, Боснії і Герцеговині та Косово.

Категорії

Блог ( 16 )

Ostatnie wpisy

Перевірка перед працевлаштуванням: Чого очікувати
admin_cyber
12 Кві 2024
13 креативних способів продемонструвати вдячність працівникам
admin_cyber
20 Бер 2024
10 речей, які ви можете зробити, коли захворіли на роботі
admin_cyber
14 Лют 2024

Popularne oferty

5000-8000 злотих нетто
Договір доручення
Вроцлав
від 22 злотих нетто
Umowa zlecenia
Люблін
5500 злотих/місяць
Umowa zlecenia
Познань

Допомагаємо знайти роботу

Сотні пропозицій роботи в Польщі в багатьох галузях для кожного


Deprecated: mb_strlen(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home2/optimumg/public_html/wp-content/plugins/smartsupp-live-chat/vendor/smartsupp/chat-code-generator/src/Smartsupp/ChatGenerator.php on line 347