Робота в літній сезон в Польщі – Гід

16 Січ 2024

Відпустка – це не лише час відпочинку у теплих країнах та відпусток у екзотичних курортах. Літо – це також відмінний момент, щоб присвятити кілька тижнів сезонній роботі, яка дає додаткові можливості заробітку. Зазвичай, як вказує назва, вона виконується раз на рік – у сезон, коли найбільший попит на послуги, які є результатом такої роботи. Але що саме включає цей вид зайнятості? Чи це точно робота для нас? На що ми повинні звертати особливу увагу? У цій статті ми відповімо на ці та інші питання.

 

Сезонна робота Угода про роботу, замовлення чи твір – який договір вибрати?

 

Чи можемо ми найняти на сезонну роботу неповнолітню особу? Ви вирішили укласти трудовий договір? Перевірте – скільки ви можете працювати в сезон Що повинен містити трудовий договір на сезонну роботу? Сезонна робота Сезонна робота не має свого офіційного визначення у Трудовому кодексі. Однак для пояснення цього терміну часто використовується рішення Верховного Суду, винесене 3 квітня 1986 року (сигн. III URN 20/86): “Термін “сезонна робота” походить від слова “сезон”, що означає пору року. Звідси випливає висновок, що йдеться про роботу, яка виконується лише протягом частини року, пов’язану з певним сезоном, тобто з особливостями пори року, особливо з погодними умовами”.

 

Угода про роботу, замовлення чи твір – який договір вибрати?

 

Варто знати, що сезонні працівники, які працевлаштовані на терміновий трудовий договір, мають такі ж права на відпустку та гарантію мінімальної зарплати, як і будь-який інший працівник. Для підприємця це не вигідний варіант, тому, наймаючи працівників на певний період, вони часто використовують альтернативи трудовим договорам у вигляді цивільно-правових угод. Мова йде, звичайно, про угоду про замовлення або угоду про виконання робіт. Роботодавці часто вирішують укладати такі угоди через відсутність необхідності сплачувати внески на соціальне страхування. Недоліком таких угод для роботодавця є обмежені можливості керівництва щодо працівників.

 

Чи можемо ми найняти на сезонну роботу неповнолітню особу?

 

Варто пам’ятати, що допускається сезонна робота для неповнолітніх. Якщо підліток у віці 13-15 років, закон дозволяє наймати його виключно на основі цивільно-правового договору. Однак слід звернути увагу на те, що сезонна робота для молоді в цьому віковому діапазоні може бути пов’язана лише з певними галузями.

Ви вирішили укласти трудовий договір? Перевірте – скільки ви можете працювати в сезон Працевлаштування працівника на сезонну роботу здійснюється на основі трудового договору на певний термін. Характерною рисою трудового договору є вказівка визначеного терміну, після закінчення якого трудові відносини припиняються. Згідно зі ст. 251 § 1 KP: “Термін працевлаштування на основі трудового договору на певний термін, а також загальний термін працевлаштування на основі трудових договорів на певний термін, укладених між тими самими сторонами трудових відносин, не може перевищувати 33 місяці, а загальна кількість цих договорів не може перевищувати трьох”. Вважається, що якщо працівник після закінчення 33 місяців або після перевищення кількості підписаних договорів все ще залишається у трудових відносинах з тим самим роботодавцем, договір на певний термін автоматично перетворюється на договір на невизначений термін. Це правило не застосовується до трудових договорів, укладених на певний термін для виконання роботи тимчасового або сезонного характеру. Іншими словами, укладення четвертого термінового трудового договору на сезонну роботу не призводить до працевлаштування працівника на невизначений термін.

Увага!

Кожен тип договору, як договір про роботу, так і цивільно-правові договори, повинні чітко визначати розмір заробітної плати. У випадку трудового договору, заробітна плата сезонного працівника не може бути нижчою за мінімальну зарплату в країні.

Що повинен містити трудовий договір на сезонну роботу? Трудовий договір на сезонну роботу, укладений у рамках трудових відносин, повинен бути оформлений у письмовій формі. Він повинен визначати:

  • Сторони договору;
  • Тип договору;
  • Дату його укладення;
  • Умови праці (зокрема: вид роботи, у тому числі обсяг обов’язків, місце виконання роботи, заробітна плата за роботу, відповідну виду роботи, з вказівкою складових заробітної плати, робочий час, термін початку роботи);
  • У випадку, якщо сезонна робота виконується на основі договору замовлення чи договору про виконання робіт, не існує обов’язку дотримуватися прав працівників, визначених у Трудовому кодексі. Однак необхідно гарантувати мінімальну погодинну ставку, яка діє в даному році.

Запрошуємо громадян України скористатися можливістю сезонної роботи в Польщі! Це не тільки шанс заробити, але й здобути новий досвід, познайомитися з культурою та звичаями країни. Польща пропонує широкий спектр сезонних робіт, які можуть відповідати вашим навичкам і інтересам. Не втрачайте можливість розвиватися та заробляти в європейській країні з багатими традиціями та гостинними людьми.

Категорії

Блог ( 16 )

Ostatnie wpisy

Перевірка перед працевлаштуванням: Чого очікувати
admin_cyber
12 Кві 2024
13 креативних способів продемонструвати вдячність працівникам
admin_cyber
20 Бер 2024
10 речей, які ви можете зробити, коли захворіли на роботі
admin_cyber
14 Лют 2024

Popularne oferty

5000-8000 злотих нетто
Договір доручення
Вроцлав
від 22 злотих нетто
Umowa zlecenia
Люблін
5500 злотих/місяць
Umowa zlecenia
Познань

Допомагаємо знайти роботу

Сотні пропозицій роботи в Польщі в багатьох галузях для кожного


Deprecated: mb_strlen(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home2/optimumg/public_html/wp-content/plugins/smartsupp-live-chat/vendor/smartsupp/chat-code-generator/src/Smartsupp/ChatGenerator.php on line 347