Ми допоможемо вам знайти ідеальну роботу, яку ви шукаєте, за кілька простих кроків!
SEGEPO-REFA – виробничий підрозділ, що спеціалізується на токарній обробці, механічній…
SEGEPO-REFA – виробничий підрозділ, що спеціалізується на токарній обробці, механічній…
Відомо, що рівень життя та заробітної плати в Україні поступається європейському та польському зокрема, а рівень безробіття та конкуренція за робочі місця вищі. Нестабільна економічна ситуація та низка інших факторів сприяють тому, що українці обирають роботу за кордоном як спосіб заробити більше грошей за коротший термін та покращити своє матеріальне становище.
Польща віддавна гостинно приймає українців, які обирають її як місце своєї праці. Усім, хто готовий ефективно та старанно працювати, пропонують вигідні умови, легальне офіційне працевлаштування, а також додаткові бонуси, як-от безкоштовне або дешеве житло, харчування, безкоштовний спецодяг, можливість працювати і проживати спільно з дружиною/чоловіком/друзями. У Польщі працюють як відомі великі підприємства, так і менші заводи, які постійно шукають робітників. Крім того, робота в Польщі приваблює ще й легкістю адаптації, адже українці та поляки мають багато схожого в мові, культурі, звичаях та релігії, тому порозумітися з роботодавцями та колегами зазвичай неважко.
Робота на заводі в Польщі — це можливість працювати у сфері, яка подобається найбільше. Усі охочі — незалежно від освіти та досвіду — можуть реалізуватися та отримувати хорошу зарплату, обравши одну з вакансій, які пропонують польські роботодавці. Якщо у вас вже є досвід, профільна освіта або хороше знання мови, ваші можливості в аспекті отримання хорошої перспективної роботи є дуже високими! Проте навіть якщо у вас немає згаданих вище навичок, майже на всіх підприємствах є вакансії для працівників, яких навчають з нуля.
Ще одна важлива перевага — це офіційне працевлаштування. Такий формат співпраці набагато вигідніший, оскільки ви отримуєте доступ не лише до широкого списку вакансій, а й гарантію виплати заробітної плати, відпустки, нормованого робочого графіка, захисту від звільнення та зловживань з боку роботодавця. Тобто, ви отримуєте не лише хорошу зарплату, а й соціальний пакет. Крім того, так ви можете працювати та отримувати додатковий дохід за понаднормові години.
Чому польські підприємці наймають працівників з України? Для них це передусім спосіб заповнити нестачу кадрів, що виникає внаслідок відтоку робітників з самої Польщі, непопулярність галузі тощо. Крім того, в українцях цінують чесність та мотивацію до роботи, а також наявність відповідних навичок. З іншого боку, роботодавцям також вигідно найняти на роботу працівника без досвіду та швидко його навчити. Так часто буває у випадку роботи на заводах, виробництвах, фермах. Саме тому протягом останніх років відбулось значне спрощення у працевлаштуванні українців в Польщі. Починаючи з 2017 року українці можуть працювати в Польщі без візи протягом 90 днів кожних 180 днів. Для цього необхідно мати дійсний біометричний паспорт. Якщо у вас є запрошення на роботу від роботодавця — це чудово, проте навіть якщо запрошення немає, ви маєте право виїхати за кордон на той самий період часу і шукати роботу після приїзду. Якщо ж ви бажаєте працювати в Польщі протягом довшого часу, вам знадобиться робоча віза.
Чим характеризується робота на заводі? Йдеться про виконання дій, пов’язаних з повсякденною експлуатацією виробничих ліній підприємств, що працюють в автомобільній, хімічній, харчовій, будівельній, електронній та інших галузях. Така робота вимагає від працівників розвинутої моторики рук, точності та витривалості. З іншого боку, дії, що виконуються, здебільшого не надто складні, тому часто на таку роботу приймають навіть без досвіду.
Якщо у вас є бажання працювати та у разі потреби навчитись чогось нового, для вас обов’язково знайдеться робота. Якщо ви ніколи не працювали на заводі, то перед початком зможете пройти інструктаж. Він стосуватиметься не лише ваших безпосередніх завдань, а й правил охорони праці та техніки безпеки, виробничих інструкцій та інших вимог, яких обов’язково необхідно дотримуватися. Порушення цих правил може призвести до погіршення якості продукції або створення небезпеки для здоров’я працівника та його колег.
Безумовно, робота на підприємстві в Польщі вимагає хорошого стану здоров’я — не лише фізичного, а й психічного. Щоденне виконання однакових завдань протягом тривалого часу несе значне навантаження на тіло та психіку. Крім того, на деяких підприємствах, з огляду на специфіку їхньої роботи, може бути підвищена вологість або інші нестандартні умови, тому в окремих випадках це також робота для людей з хорошим імунітетом та вмінням швидко відновлювати сили.
Що ж до переваг такої роботи, то першою з них є невисокий рівень вимог до працівників (якщо це не вакансія, для якої потрібен конкретний кваліфікований фахівець). Зазвичай від кандидатів вимагають сумлінності, працьовитості, дисциплінованості та пунктуальності. Завдяки тому, що вакансії на заводах в Польщі бувають різноманітні, то й можливостей для самореалізації така робота дає чимало. Водночас на роботу на підприємствах часто шукають працівників зі спеціальною освітою за конкретним напрямом. Якщо у вас є відповідні знання, навички та бажання розвиватися як спеціаліст та підвищувати свої компетенції на європейському підприємстві, цей шлях для вас.
Усі працівники регулярно отримують додаткові бонуси за хорошу роботу, зокрема за роботу в нічні зміни та у вихідні дні, безплатний проїзд на роботу чи додаткові кошти на покриття цих витрат. Позмінний графік роботи для багатьох теж є перевагою, оскільки це дає можливість мати вільний час в різну пори доби, завдяки чому можна зручно вирішити усі свої особисті справи. Крім того, в деяких компаніях можна обирати тривалість зміни. Якщо ви готові працювати 12 годин, то можете розраховувати на три вихідні дні протягом тижня та додаткові кошти.
Що ж робить працівник на заводі? Види роботи та коло завдань залежать від галузі, в якій працює компанія. Це може бути як проста ручна праця, так і складніші операції, пов’язані з обслуговуванням спеціалізованого обладнання. У більшості випадків йдеться про ручну роботу на визначеній ділянці виробничої лінії. Компанії часто наймають людей для укладання товару на стрічку, клеєння етикеток, пакування продуктів і товарів, прикручування, склеювання та іншої фіксації частин виробу або деталей, перевірки якості продукції, дотримання стандартів виробництва тощо. Відповідно, поширені професії на заводах в Польщі — це складальник, пакувальник, контролер якості. Кваліфіковані фахівці на заводах — це оператори машин, зварювальники, токарі, інженери, електрики, механіки. Робота на заводі — це можливість не лише отримувати хорошу зарплату, а й здобути багато корисних навичок, які знадобляться в житті та на інших посадах, у яких ви, можливо, захочете себе спробувати. Йдеться про навички управління часом, роботи в команді, ефективної роботи, знання виробничих процесів тощо.
Свою роботу працівник заводу зазвичай виконує у більшому або меншому цеху/залі, де розміщується обладнання або й ціла виробнича лінія. Приміщення зазвичай опалюються та мають кондиціонери. Для заводів важливо працювати без перерв, тому робота виконується позмінно — найчастіше в 3–4 зміни. Відповідно, тут рідко зустрічається графік з фіксованими годинами праці та вихідними.
Крім того, робота на заводі в Польщі здебільшого передбачає виконання визначеного набору дій та обов’язків. Самі дії не є складними, проте враховуючи, що зміна триває не менше восьми годин, вони можуть викликати втому, зокрема психічну. Працівник виробничої лінії, виконуючи повторювані дії, повинен робити це чітко і спритно, згідно з ритмом конвеєра, проявляючи уважність і точність. Також підприємства публікують чимало вакансій, які передбачають роботу з устаткуванням, тому люди з середньою або вищою технічною освітою також дуже цінуються. Ключовою вимогою у цьому випадку стає кваліфікація. До основних обов’язків працівника заводу належить виконання доручених завдань згідно з планом, повідомлення про всі несправності обладнання та аварії на виробництві, підтримування якості продукції, що випускається.
Робота на заводі — це нудно? Специфіка роботи на виробничих лініях не дозволяє назвати її надзвичайно цікавою, адже здебільшого йдеться про виконання одноманітних завдань, на яких потрібно зосередитись. Утім, правилами техніки безпеки деяких компанії дозволяється, щоб працівники спілкувалися з колегами, слухали музику або навіть аудіокниги. У такому разі час пролітає швидко і навіть приємно.
Чи може працівник на заводі розраховувати на кар’єрний ріст? Відповідь на це питання залежить від корпораційної політики самої компанії та навичок, якими володіє працівник. Часто існує можливість вертикального кар’єрного росту, коли можна стати старшим оператором чи навіть керівником виробництва. В деяких компаніях працівники можуть розвиватися в горизонтальному напрямку, змінюючи посади залежно від здобутих навичок. Це дозволяє уникнути швидкого професійного вигорання, а згодом здобути нову вищу посаду.
Щоб влаштуватись на роботу на заводі в Польщі, необхідно ознайомитися з доступними вакансіями в межах міста, галузі чи компанії, та відгукнутись на ту або іншу пропозицію. Найпростіші позиції часто не потребують резюме, утім якщо воно у вас є, або ви маєте хороший досвід чи хочете спробувати себе на позиції спеціаліста, варто додати такий документ. Звичайно, відгукуватись необхідно після врахування усіх нюансів. Перевагами роботи на підприємстві в Польщі є чіткі обов’язки, укладення трудового договору з усіма його гарантіями, наявність вільного часу в різну пору доби, можливість отримувати додаткові премії та бонуси за хороші результати роботи.
Якщо говорити про заробітну плату працівників на заводах, то в середньому це 4100 злотих на місяць брутто. Водночас повідомляється, що кожен другий працівник отримує від 3600 до 5000 злотих. Крім того, чверть працівників з найменшою зарплатою заробляють до 3600 злотих, що на 500 злотих перевищує розмір мінімальної заробітної плати, а чверть працівників з найбільшою винагородою отримують понад 5000 злотих на місяць брутто. До цих чисел нерідко додається премія — наприклад, за виконання виробничих планів. До того ж більшість компаній дають можливість працювати понаднормово.
Заробіток працівника на підприємстві залежить від обсягу завдань, які він виконує, їхньої складності, місця розташування компанії, конкуренції серед кандидатів, стажу, і, звичайно, самої компанії. Рівень заробітної плати завжди буде достосований до цих факторів. Станом на січень 2023 року заробітна плата працівника на заводі зіставна з винагородою різноробочого на будівництві з базовими навичками.
Робота на заводах в Польщі відбувається за графіком з використанням змін, адже це якнайкраще відповідає організаційним потребам підприємств. У цьому випадку йдеться про заздалегідь визначений графік робочого часу, який передбачає зміну часу виконання роботи через певну кількість часу. Працюючи за таким графіком, працівники почергово замінюють одне одного на тих самих позиціях. Загалом можна виділити три моделі роботи за змінами: з перервою вночі та на вихідні, з перервою на вихідні, та безперервну. Застосовуючи такий режим праці, роботодавець зобов’язаний забезпечити своїм працівникам принаймні 11 годин відпочинку щодня, 35 годин безперервного відпочинку щотижня, вихідний день для тих, хто працює протягом вихідних або на свята, а також принаймні одну неділю на місяць як вихідний день.