Ми допоможемо вам знайти ідеальну роботу, яку ви шукаєте, за кілька простих кроків!
Склад пропонує трендові речі для жінок, чоловіків і дітей. Це…
Biedronka – успішно працює на польському ринку вже 27 років,…
Sushi&Food Factory – одна з найбільших в Європі та найбільша…
Ekol Poland – великий склад одягу у Польщі.
Фірма займається ремонтом лікарень. Потрібні чоловіки 18-60 років, громадянство Україна…
М.Познань В агенство з працевлаштування потрібні досвідчені водії з правами…
Познань — це розвинуте місто на заході Польщі, що має велику популярність серед українців. Місто з давньою історією, чудовими традиціями та потужною економікою гостинно відчиняє свої двері перед нашими земляками, які вирішили в ньому оселитись та працювати. Познань славиться високим рівнем добробуту, якого можуть досягти його мешканці, а також здатністю поєднувати різні культури, завдяки чому кожен може почуватись тут якнайкраще. У самому місті проживає понад 100 тисяч українців, а в усьому Великопольському воєводстві — у три рази більше! Що ж приваблює людей у Познані?
По-перше, у Познані дуже низький рівень безробіття. Минулого року в усьому Познанському повіті було менш як 8 тисяч безробітних. Інші великі міста — Вроцлав, Варшава, Катовіце — також можуть похвалитись низькими показниками, однак Познань залишається лідером. Це дозволяє мати певність щодо майбутнього працевлаштування та можливості вести гідне життя.
По-друге, Познань — це зручне місто. Громадський транспорт є одним з найважливіших атрибутів великих міст, і в Познані це розуміють. Для потреб мешканців працюють трамваї, курсують міські та приміські автобуси, є вдосталь велосипедних станцій, розміщених у найважливіших точках. Скористатись послугами громадського транспорту можна й уночі.
По-третє, Познань є потужним економічним центром з розвинутою промисловістю, торгівлею, логістикою й туризмом. Тут активно працюють автотранспортні, будівельні та інформаційні компанії, працюють заклади охорони здоров’я. До того ж у Познань охоче вкладають кошти інвестори, а кількість компаній зростає з року на рік. Варто також згадати про сферу науки, освіти, чудову інфраструктуру й доступні розваги, які значною мірою впливають на добробут мешканців.
Ціни у Познані зіставні з високим стандартом життя. За оренду житла в хорошій новобудові або у старішій будівлі в зручному місці доведеться заплатити 1200–2000 злотих на місяць. Дешевший варіант — окрема кімната, яка зазвичай коштує 500–800 злотих. Можна звернути увагу на квартири в «дешевших» районах, як-от Нарамовіце, Вільда, Огроди. Звичайно, до вартості оренди квартири необхідно додати вартість комунальних послуг.
Продукти в Познані коштують приблизно стільки ж, як в інших великих містах. Знайти недорогі продукти неважко, адже з огляду на високу конкуренцію ціни доволі вигідні. Якщо ж ви бажаєте поїсти в місті, то найдешевшим варіантом для вас буде студентська їдальня, бістро та інші подібні заклади.
Найвигідніший варіант пересування містом — це, звісно, велосипед. Утім, цим варіантом можна скористатись не завжди, тому значну популярність серед містян має громадський транспорт. За поїздку міським автобусом або трамваєм ви заплатите від 2 злотих, а якщо бажаєте зекономити, то можете придбати абонемент, ціна якого становить від кількадесят до кількасот злотих.
Загалом, у Познані живеться добре, адже тут є розгалужена система транспортного з’єднання, центр доволі невеликий, а до ключових місць можна дістатися за 10–30 хвилин. Крім того, робота в Познані знаходиться швидко, адже можливостей для працевлаштування є чимало. Якщо розумно розпоряджатися коштами, у Познані можна комфортно жити, витрачаючи приблизно 1000 злотих на місяць.
Ситуацію на познанському ринку праці можна назвати сприятливою для шукачів роботи. Низький рівень безробіття забезпечує низьку конкуренцію, а у випадку деяких вакансій навіть бракує кандидатів. У місті працює багато великих заводів та успішних компаній, а також малих та середніх підприємств. Тому пропозицій роботи вистачає як для кваліфікованих фахівців, так і для кандидатів зі скромним досвідом. Яких саме працівників наймають у Познані?
У Познані шукають водіїв вантажівок, тягачів та громадського транспорту, вчителів різної ланки, працівників швейного виробництва, медсестер, медбратів та лікарів, фізичних працівників та будівельників. Сфера HoReCa та сфера розваг здебільшого орієнтуються на студентів, пропонуючи їм гнучкий графік роботи, проте й іноземців приймають не менш охоче. Робота для чоловіків в Познані — це передусім вакансії на складах та виробництвах, вакансії для механіків, електриків та інших фахівців.
Жінки часто працюють як спеціалістки з обслуговування клієнтів, бухгалтери, кухарі, вихователі, няні тощо. Роботодавці залюбки укладуть з вами договір і запропонують хорошу зарплату, якщо ви доведете їм свої вміння. Безумовно, у пригоді стане знання польської та англійської мови (або іншої іноземної мови). Нові вакансії з’являються щодня, тож варто слідкувати за оновленнями та відгукуватись на позиції, які вас цікавлять.
Згідно з даними з кінця 2022 року, працівники польських підприємств зі штатом понад дев’ять осіб можуть розраховувати в середньому на 6858 злотих брутто на місяць, що майже на 14% більше, як порівняти з попереднім роком. У деяких містах, звісно, можна заробити більше, і Познань входить до цього числа. Тут роботодавці пропонують своїм робітникам в середньому 7300 злотих. Утім, необхідно сказати, що це стосується самого міста, оскільки в межах воєводства зарплати коливаються на рівні 6000 злотих.
А який вигляд має ситуація з зарплатами у випадку конкретних професій? Наприклад, робота в Познані на посаді касира-продавця оплачується у розмірі 3000 злотих на початку працевлаштування і 3200 після набуття досвіду, працівника складу — 3200 та 4150 злотих відповідно, а менеджера — від 3500 до 4500 злотих. Няні з освітою та пройденими курсами за свої послуги можуть отримувати навіть понад 16 злотих на годину, натомість молоді жінки й дівчата без спеціальної освіти можуть отримувати вдвічі менше. У Познані за послуги няні в середньому платять 10–11 злотих за годину.
Також у місті активно наймають працівників на будівництво, а вакансій іноді буває більше, ніж шукачів роботи. Для багатьох осіб це хороший кар’єрний шлях з можливістю отримувати хорошу зарплату і розвиватися без необхідності здобувати вищу освіту. Досвідчені й кваліфіковані фахівці можуть заробляти навіть 10 000 злотих, натомість робітники без досвіду напевно отримуватимуть зарплату на рівні мінімальної. Дефіцит робочих рук спостерігається й у транспортній галузі, тому поступово ця професія може стати дуже перспективною. У Познані водії вантажівок, що їздять за кордон, заробляють приблизно 7200 злотих на місяць. Водії автоцистерн і транспорту з небезпечними вантажами можуть отримувати 5500 злотих, а середня зарплата у цій галузі становить приблизно 5000 злотих брутто на місяць.
Робота в Познані — це хороші можливості для професійного розвитку. Ситуацію на познанському ринку праці можна описати як стабільну і перспективну, що позитивно відображається на становищі працівників та шукачів роботи. Знайти роботу в Познані загалом неважко, особливо для представників найзатребуваніших професій. У місті працюють відомі компанії з великим штатом працівників, тож є шанс знайти роботу в різних галузях. Малі та середні підприємства також пропонують цікаву та добре оплачувану роботу. У Познані зберігається попит на лікарів та медичний персонал різної ланки, вчителів та вихователів, водіїв, різноробочих, бухгалтерів, електриків, слюсарів, маркетологів, держслужбовців.
З працівниками обов’язково укладають один із трьох видів договорів, який визначає їхні права, обов’язки та умови праці. Трудовий договір (umowa o pracę) гарантує мінімальну заробітну плату (3010 злотих брутто), щорічну оплачувану відпустку, відпустку власним коштом, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною, регламентований робочий час, захист від звільнення в певних ситуаціях. Працівник у такому разі стає «частиною» компанії. Після укладення трудового договору працівник зобов’язаний пройти первинний медичний огляд, інструктаж з безпеки праці.
Договір доручення (umowa zlecenie) застосовується тоді, коли працівника наймають для виконання певного завдання. Працівнику не надається оплачувана відпустка та декретна відпустка, не нараховується плата за понаднормову роботу, не виплачується пенсія, не надається захист від розірвання договору. Утім, працівник не підпорядковується роботодавцю як у компанії. Договір підряду (umowa o dzieło) дає можливість легально надати одноразову послугу. Розмір винагороди визначають сторони договору, працівник не має соціального страхування, але й не сплачує внески, передбачені іншими видами договорів, не має права на відпустку і не підпорядковується роботодавцю.
Польські роботодавці активно наймають працівників з України. Робота для жінок в Познані часто пов’язана з «дефіцитними» на польському ринку праці навичками — шукають швачок, кухарів, вчителів, перекладачів. Крім того, українські жінки, яких зараз у Польщі чимало, беруться й за ту роботу, яка традиційно вважається чоловічою — наприклад, керування навантажувачем. Польська автомобільна промисловість продовжує забезпечувати роботою навіть кандидатів без значного досвіду, а також жінок.
У Познані чекають на працівників складів та виробництв, прибиральниць, асистентів вчителів, швачок, офіціантів та працівників закладів громадського харчування, бухгалтерів, дієтологів, стоматологів, офтальмологів, перукарів, працівників у сфері транспорту, вихователів, покоївок, медсестер, перекладачів. Також для українців відкрита сфера ІТ (фахівці з аналітики, тестувальники, системні адміністратори), будівництва та ремонту (слюсарі, оператори машин, механіки, інші технічні фахівці), транспорту й логістики (водії громадського та вантажного транспорту), продажів та обслуговування клієнтів. Чимало вакансій пропонується в режимі віддаленої роботи — у секторі обслуговування клієнтів, PR, реклами, електронної комерції.
Українці, які проживають у Познані, можуть отримувати 13–27 злотих на годину нетто. До того ж роботодавці намагаються різними способами заохочувати своїх теперішніх та майбутніх працівників — преміями, допомогою на проживання та харчування, курсами з вивчення мови тощо. Раніше українці могли розраховувати здебільшого на роботу нижчого рівня, як-от на виробництві, на складах, в HoReCa, робота по догляду за старшими особами тощо. Однак ця тенденція змінюється, і українці отримують щоразу кращі пропозиції. Українські зварювальники та мулярі можуть отримувати в Польщі понад 20 злотих на годину. Компанії Zara, Biedronka, KFC та інші наймають працівників з України, очікуючи від них мінімального досвіду, щоб процес входження в команду відбувався швидше.
Значна частина українців працює у домогосподарствах (це, зокрема, робота по догляду в Познані), сфері ремонтно-будівельних послуг, а також у сільському господарстві (зокрема на сезонних роботах). Якщо працівник підписує з роботодавцем трудовий договір, йому гарантовано виплачують мінімальну заробітну плату (3010 злотих брутто). У випадку договору доручення плата нараховується за погодинною ставкою, мінімальний розмір якої становить 19,70 злотих брутто. Робота в Познані без посередників приносить майже 5000 злотих брутто на місяць чоловікам та 4200 злотих жінкам. Крім того, українці мають можливість отримувати додаткову плату за понаднормову роботу або роботу у вихідні дні.
Певна частина українців задля покращення свого фінансового становища влаштовується на роботу в Польщі сімейними парами. Робота в Познані для сімейних пар дає можливість гарно заробити, а також пожити в іншій країні та здобути цікавий досвід. Сімейні пари, ясна річ, здебільшого бажають працювати разом — принаймні в одній компанії. Це дуже зручно, адже всі адаптаційні процеси стають легшими, а до того ж завжди можна розраховувати на підтримку партнера, не турбуватись про збереження відносин та взаємну безпеку. Крім того, спільна праця означає значне збільшення доходу.
Сімейні пари з України часто влаштовуються на заводи та фабрики, адже чимало вакансій на таких підприємствах мають мінімальні вимоги для працевлаштування, а іноді навіть можна мати однакові посади. Якщо ж ви маєте хорошу освіту і досвід у своїй галузі, то напевно зможете знайти у Познані роботу за фахом і далі розвиватися, адже тут є всі умови для цього. Утім, часто пари працюють у різних місцях, оскільки у Познані є хороші вакансії для чоловіків (будівельники, водії, електрики, механіки тощо) та жінок (швачки, кухарі, покоївки, доглядальниці, вихователі тощо). Ще один варіант влаштуватися на роботу разом — це сезонні роботи, або сфера HoReCa: офіціантами, кухарями, помічниками кухарів, барменами, адміністраторами тощо. Від кандидатів зазвичай очікують певного досвіду роботи, відсутності шкідливих звичок, хорошого стану здоров’я, відповідальності та бажання працювати.
Українці можуть працювати у Польщі протягом 90 днів кожних 180 днів без робочої візи у разі, якщо вони мають дійсний біометричний паспорт. У такому випадку можна піти двома шляхами: отримати запрошення і вирушати на роботу вже з ним, або ж їхати без запрошення і шукати роботу після приїзду до Польщі. Якщо громадянин України перебуватиме у Польщі понад 90 днів, йому загрожує штраф та депортація. Щоб цього не сталось, необхідно відкривати робочу візу або дозвіл на тимчасове перебування.
Робота в Познані протягом довшого терміну означає необхідність отримувати робочу візу. Робоча віза може бути національною або шенгенською — вибір варто робити залежно від того, де, ким і протягом якого часу ви працюватимете. Віза відкривається на підставі запрошення від роботодавця з Польщі. Запрошення повинно містити назву і дані компанії, в якій працюватиме особа, дані працівника, інформацію про мету і тривалість поїздки, відповідні підписи й печатки.
Станом на початок 2023 року громадяни України чоловічої статі можуть виїхати за межі України (з візою або без) лише якщо вони не підлягають призову на військову службу під час загальної мобілізації та мають дозвіл на виїзд з України. Українські біженці, які отримали тимчасову охорону в Польщі, можуть працювати без візи.